Fiberglass, Bruce Roberts- 27 Model, 1991

 • Jpeg
 • ana makine
 • banyo ve tuvalet
 • Jpeg
 • Jpeg
 • Jpeg
 • Jpeg
 • Jpeg
 • Jpeg
 • Jpeg
 • seyirde havuzluk
 • yelken seyri
 • yelkenle seyir

Click image to enlarge

Boat For Sale €23,500 - Sailing
8,40m x 2,83m 2 Cabins Print

FİBER-YELKENLİ-ÖZEL TEKNE Türk bayraklı, 1991 model, Marmara tersanesi/ist. Özel yapım.

TAM BOY : 8,30 mt.(27 feet), EN: 2,83 mt., SU ÇEKİMİ : 1,53 mt., AĞIRLIK: 4,5 ton(tam dolu ağırlık)

Tek direk, Cenova ve Ana yelken, BRUCE ROBERTS-27 model. Baş ve kıç ıstralyalar sabit .Cenova yelkeni direk tepesinden kesirsiz. Fiber gövde (salma dahil) erkek kalıp üstüne dişi imalat. Kabuk kalınlığı 12mm olup emsallerinden çok daha kalın ve dayanıklıdır. 10 mt. direk ve ana yelken bumbası aliminyum orijinal Fransızdır. Cenova furling’li, ana yelken manuel(lazybag’li) ve iki kademe camadanlıdır. Balon yelken gennaker tipdir. Her üç yelken de iyi durumdadır. Motor 18 HP PERKINS (1992)  üç silindirli marin dizel, orijinal ve bakımlıdır(Temmuz 2016’da komple bakımdan geçti). Pervane sabit 3 kanatlıdır.

Başta 2 kişilik kapılı, kıçta tek kişilik kapısız kamara vardır. Ayrıca salonda, açılınca 2 kişilik hale gelen bir sedir-yatak ile karşısında yine portatif parça eklenerek tek kişilik hale dönüşebilen diğer bir sedir-yatak vardır.Toplamda 6 kişilik yatak kapasitesi vardır. Salon masası direğe sabitlenmiş ve açılır-kapanır özellikli olarak 8 kişiliktir. Bir adet kapılı tuvalet-duş-lavabo kamarası ve bunlara bağlantılı  40 lt. pis su tankı vardır. Mutfak ocağı aygaz-piknik tüp gazlı ve kromdur. Seyir masası altındaki sabit Buzdolabı aküden beslemelidir. Salon iç çevresi tamamen kapaklı-raflı-gömme dolaplardan oluşmakta; baş ve kıç yatak altlarında ise malzeme ambarları bulunmaktadır. Tüm salon ve havuzluk döşemeleri ile yastıkların kaplama kumaşları ile süngerleri 2016’da komple yenilenmiştir.

 2 ad. 180Ah AGM yeni akü, 30A POWMAR REDRESÖR(yedeği de var), 1000W POWMAR İNVERTÖR vardır. Tekne iç-dış aydınlatma ve seyir lambalarının tamamı LED’dir. Mevcut sigorta tablosuna ilaveten İnvertör-Redresör-Demir ırgatı için bağımsız 2 sigorta kutusu daha eklenmiştir. 2016’da tekneye, kıç gölgeliğin üstüne yerleştirilen Alman malı 100W SEYYAR ve ESNEK GÜNEŞ PANELİ ile OTOMATİK AKÜ ŞARJ REGÜLATÖRÜ de konmuştur.  

 Seyir yardımcısı olarak RAYMARINE CHARTPLOTTER RAYMARINE (İSKANDİL-PARAKETE-RÜZGAR) GÖSTERGELERİ ile tüm bunlarla  irtibatlı çalışmakta olan  ve yeke dümene donatılan seyyar RAYMARİNE OTOPİLOT (ilaveten yedeği NAVICA OTOPILOT) vardır. Haberleşme cihazı olarak ruhsatlı RAYMARINE VHF TLF/DSC TELSİZ ALICI-VERİCİ bulunmakta olup direkbaşı anteni 2016’da orjinaliyle yenilenmiştir. Elektroniklerin  hepsi 2010’da (otopilot 2016’da) RAYMARINE firmasınca monte edilmiştir. Diğer teknelerde olmayan bir özellik de seyyar otopilot, yeke dümene havuzluk dışında takılıp yelken/ motor seyrinde etkin şekilde kullanılmakta ve bu sırada havuzluk boş kalmaktadır.

 1200W demir ırgatı ile 50mt. Atlı marka galvaniz 6mm. zincir vardır. Çıpa 1 ad. 10kg. SİMÜZ tipidir. Kıç gölgelik Tentesi ve (sprayhood) krom iskeleti dahil komple 2011’de yenilenmiştir ve halen çok iyi durumdadır. Havuzlukta bulunan toplam 3 adet Lewmar vinç  ve anayelken arabası ile balon dahil tüm yelkenler idare edilmektedir. Havuzluğa kurulabilen 2 krom boru ayaklı seyyar açılır-kapanır masa ile 8 kişi oturup yemek yiyebilmektedir 

 150 lt. tatlısu, 90lt.motorin, 30 lt. sintine ve 40lt.pissu tankları ile otomatik çalışan Elk.li  (Sintine + pis su + tatlı su) pompaları vardır.

Son derece bakımlıdır. Daha büyük bir tekne almak için satılmaktadır.

Similar Boats